Ballymoney Swimming Club
HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 - 9:59 AM  31/03/2017  Page 1
PTL Finals 2017 - 11/03/2017 to 01/04/2017
Meet Program - FINALS at Ballymena Warm up 5pm
Event  1   Girls 50 SC Meter Backstroke
Age
Name
Team
Lane
Prelims
Heat   1   10 & Under Finals   Starts at 06:00 PM
Nth Ballymena-US
44.06
Leetch, Hannah
 10
 
 
1
Sth Dungannon
42.57
Chambers, Emma
 10
 
 
2
Nth Ballymoney
41.98
Atchison, Molly
 10
 
 
3
Sth Banbridge
36.98
Mac Farlane, Katie
  9
 
 
4
Nth Ballymena-US
44.32
Stewart, Tilly
 10
 
 
5
Sth Banbridge
42.96
Mc Cusker, Edie
  9
 
 
6
Heat   2   11-12 Finals   Starts at 06:02 PM
Nth Ballymena-US
37.20
Hill, Amiee
 12
 
 
1
Sth Portadown Swiming
35.61
Ruddy, Lillie-May
 12
 
 
2
Nth Limavady Amateur
33.36
Quinn, Orla
 12
 
 
3
Sth Banbridge
36.76
Bingham, Ellie
 11
 
 
4
Nth Swilly Seals
36.84
Maloney, Ellie
 12
 
 
5
Sth Dungannon
43.11
Friel, Emma
 12
 
 
6
Heat   3   13-14 Finals   Starts at 06:03 PM
Nth Ballymena-US
34.60
Hoey, Keri
 13
 
 
1
Sth Newry & Mourne Asc-US
36.35
Hart, Stephanie O
 13
 
 
2
Nth Strule Dolphins
34.50
Armstrong, Lauren J
 14
 
 
3
Sth Enniskillen
34.13
Love, Caitlin N
 14
 
 
4
Nth Ballymena-US
35.08
Donaghy, Onagh
 14
 
 
5
Sth Newry & Mourne Asc-US
37.46
Sneddon, Catriona V
 14
 
 
6
Heat   4   15 & Over Finals   Starts at 06:04 PM
Nth Cookstown
38.02
Cush, Bronagh
 17
 
 
1
Sth Newry & Mourne Asc-US
39.06
Magill, Katie
 14
 
 
2
Nth Ballymena-US
35.87
Mc Bride, Rachel
 17
 
 
3
Sth Portadown Swiming
36.23
Black, Jodi
 16
 
 
4
Nth Ballymena-US
35.11
Evans, Lauren
 16
 
 
5
Sth Portadown
NT
O'Donnell, Patrice
 18
 
 
6
Event  2   Boys 50 SC Meter Backstroke
Age
Name
Team
Lane
Prelims
Heat   1   10 & Under Finals   Starts at 06:06 PM
Nth Ballymena-US
41.25
Leetch, Michael
 10
 
 
1
Sth Newry & Mourne Asc-US
44.24
Meagher, Thomas
 10
 
 
2
Nth Strule Dolphins
40.30
Donnelly, Seanan
 10
 
 
3
Sth Newry & Mourne Asc-US
41.46
Mathers, Liam Og
 10
 
 
4
Nth Swilly Seals
40.46
Maloney, Shay
 10
 
 
5
Sth Newry & Mourne Asc-US
44.49
Quinn, Darragh P
  9
 
 
6
Heat   2   11-12 Finals   Starts at 06:07 PM
Nth Strule Dolphins
38.41
Donnelly, Fiachra
 12
 
 
1
Sth Portadown Swiming
40.96
Zaikov, Dmitry
 12
 
 
2
Nth Coleraine-US
33.60
Fiala, Martin
 12
 
 
3
Sth Banbridge
35.55
Mc Kee, Matthew
 12
 
 
4
Nth Swilly Seals
38.16
Lambe, Johnny
 12
 
 
5
Sth Banbridge
40.14
Morrow, Lawson
 12
 
 
6
Heat   3   13-14 Finals   Starts at 06:08 PM
Nth Swilly Seals
33.79
Pascual, Sean P
 13
 
 
1
Sth Lecale Swimming
36.46
George, Philip
 14
 
 
2
Nth Ballymoney
33.20
Harris, Andrew
 13
 
 
3
Sth Enniskillen
31.86
Mc Shea, Kealan
 14
 
 
4
Nth Limavady Amateur Sw
NT
Gormley, Eoghan
 14
 
 
5
Sth Enniskillen
38.57
Man, Josh
 14
 
 
6